Jak powszechnie wiadomo miejsca, w których zatrudnia się wiele osób są szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Doskonałym przykładem są magazyny.
Kurz gromadzi się na składowanych towarach, wpada do środka podczas dostaw i wysyłek, a później roznosi po całej powierzchni.
Jednak to nie jedyny problem, magazynów. Ze względu na swoją dużą powierzchnię nie da się ich czyścić regularnie, co więcej nie jesteśmy tego w stanie zrobić samodzielnie. W takich sytuacjach przychodzą nam z pomocą firmy sprzątające.
Pamiętaj jednak, że czyszczenie magazynu należy zaplanować, dlatego dzisiaj podpowiadamy, co robić zanim wynajmiesz odpowiednią firmę.
1. Termin
Jeśli Twoi pracownicy mają wolne weekendy, to najlepiej wybrać właśnie ten termin na sprzątanie. Jeśli nie, to wybierz jakiś dzień w miesiącu, w którym Twoja firma ma najmniejszy ruch, pozwoli Ci to zminimalizować straty finansowe.
2. Wyposażenie
W zależności od tego na jaki rodzaj prac się zdecydujesz z magazynu prawdopodobnie trzeba będzie usunąć niektóre przedmioty. Dlatego pamiętaj, żeby wcześniej znaleźć miejsce, w którym przechowasz wszystko co niezbędne.
3. Rodzaj usługi
Często firmy sprzątające poza czyszczeniem powierzchni oferują również usuwanie zabrudzeń ze znajdujących się w danym budynku sprzętów. Zastanów się, z której opcji skorzystać i czy nie lepiej za jednym razem pozbyć się wszystkich zabrudzeń.
Ważnym krokiem jest także research firm sprzątających, sprawdź czy na pewno najbardziej opłaca Ci się skorzystać z usług lokalnej firmy, czy może lepszym rozwiązaniem będzie przedsiębiorstwo z innego miasta.
Sprawdź także jakie usługi oferuje dana firma, najczęściej jest to:
- mycie elewacji, okien oraz świetlików zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz,
- odkurzanie, czyszczenie oraz mycie ścian,
- mycie regałów wysokiego składu,
- maszynowe sprzątanie posadzek.
Takie czyszczenie magazynu to doskonały sposób na zadbanie o odpowiednie warunki pracy dla zatrudnionych osób, ale również lepsza organizacja składowanych przedmiotów.